17.12. proběhl v Křelově 1. Vánoční pohár Ninkenshin karate Litovel.

Závodlilo se v disciplínách kihon, kata, agility, vytrvalost. Součástí programu byl karate kvíz, kde závodníci prověřili své znalosti o karate a po jeho zvládnutí a slibu, obdrželi svůj průkaz karatisty. Všchny děti tak zvládly své první závody před rozhodčími i publikem v hledišti. Nakonec se zapojili i rodiče a vyzkoušeli si, že není vůbec jednoduché každou končetinou pohybovat jinak a myslet u toho na řadu dalších věcí, aby výsledek připomínal karate.

Chceme ocenit všechny závodníky za jejich výkony, bylo vidět napětí i nervozita, přesto všichni docvičili a odešli z tatami se ctí. Někdy bylo rozhodování opravdu těžké a rozhodčím jejich práci snad nikdo nezáviděl. Soupeření probíhalo v přátelskíém duchu a v souladu s principy a smyslem karate.

Závěrem chceme poděkovat všem rodičům, prarodičům i kolemjdoucím za zájem o karate a podporu dětí. Dále patří poděkování spoluoragnizátorům z řad rodičů i děti, kteří se podíleli na přípravě prostor, občerstvení, rozhodování, zapisování, vyhlašování, vázání pásků… a přispěli tak k hladkému průbehu závodů.

Fotky si můžete prohlédnout zde.

Na další závody se těší vaši trenéři