2. kolo NP ČFTKFS se tradičně (netradičně) konalo v Brně. Organizace závodu se ujal  OSPPRTK pod vedením mgr. Staníčka a mgr. Cetla, kteří během závodu za dlouholetý přínos ČFTKFS ocenili paní Hanu Soebajovou. Karate Litovel se s podporou rodičů zúčasnilo soutěže v sestavě: Michael Hecht, Bárá Hrabalová, Jan Hromádka, Sofie Hromádková, Štěpán Grambal, Vojtěch Grambal, Lucie Latová, Filip Matouš, Mikuláš Vidlička.

Michael se přes nachlazení nakonec účastnil jako rozhodčí, stejně jako hlavní trenér. Předčasně musel z důvodu nemoci odstoupit Štěpán, který se rozhodl již zahájené kategorie dobojovat a odvezl si o to víc zasloužené 1. a 2. místo. Dobře opět bojovali všichni zúčastnění závodníci, kteří si odvezli cenné kovy doslova ze všech disciplín a kategorií, ale také důležité zkušenosti ze závodů a posílili svou schopnost zvládat stres.

Při přechodu do nových věkových kategorií se někteří naši závodníci setkali s novými disciplínami, ale také s doslova o hlavu většími soupeři. Příznivci karate vědí, že tato nevýhoda se v tradičním karate (kde nejsou hmotnostní kategorie) týká zejména kumite. Naši závodníci dokázali s většími soupeři rovnocenně bojovat a někdy i zvítězit. Ocenění si zasloží také závodníci, kteří s kumite začínají za pokroky a odvahu.

Soutěž probíhala v přátelském duchu tradičního karate na všech úrovních, soupeři byli mimo tatami kamarády, rozhodčí a trenéři v tom nebyli pozadu. Fotky můžete vidět v galerii, ale již také na Fudokan.cz.

Děkujeme všem zúčastněným a prezidenta ČFTKFS ing. Rachmyho Soebaja zdravíme do Prahy a přejem brzké uzdravení.

Vaši trenéři