Od 22.11. do 27.11. jsme se účastnili 9. Mistrovství světa Fudokan karate (kadet, junior, senior) a Světového poháru Fudokan karate dětí do 13 let – 9th World Fudokan Karate Championships and World Childrens Fudokan Cup, který proběhl v hlavním městě Srbska v Bělehradu.

Na MS jsme se v posledních měsících intenzivně připravovali a samotná soutěž byla vyvrcholením závodní sezony roku 2O23. Náročné byly nejen samotné závody, čekání v tělocvičně, ale i cesta autobusem, kde nám byla hodně užitečná kondice získaná na trénincích. Višchni naši závodníci se odvážili kromě „nekontaktních“ disiciplín, jako je kihon, kata, enbu, katatýmy, závodit v kumite a fukugo, kde je sice kontakt nepovolený, ale pochopitelně k němu dochází.

Z MS jsme si přivezli stříbrné i bronzové medaile, ale také mnoho zkušeností a zážitků. Všichni naši závodníci byli vyrovnanými soupři závondíkům z jiných zemí, takže potvrdili že si účast na MS zasloužili a na své výkony mohou být hrdí.

Všichni naši závodníci si zaslouží ocenění za své výkony a reprezentaci ČR. Rodičům za dlouhodobou podporu a doprovod dětí. Michael zvládl skloubit roli trenéra, závodníka, rozhodčího a připravil i fotky k preznetaci.